You are not connected. Please login or register

каква музика слушате?

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 каква музика слушате? on Нед Jул 05, 2009 4:28 pm

*rock_star*

avatar
Новороден вампир
Новороден вампир
значи овдека пишувате каква музика слушате и кои се вашите омилени групи/пеачи/пеачки и песни Smile

јас искрено најмногу сакам рок и најмногу си ги сакам некст тајм од нашиве а од странските ги сакам 30 seconds to mars, бон џови и токио хотел Very Happy

иначе сакам и други песни како jai ho од pussycat dolls и некои песни од rihanna...

а не поднесувам музика како турбофолкот...

една од најомилените песни ми е hollywood whore од papa roach Smile

мислам дека тоа е тоа...накратко I love you

Преглед на профилот на членот

2 Re: каква музика слушате? on Нед Jул 05, 2009 9:23 pm

Twilight Freak

avatar
Новороден вампир
Новороден вампир
Najmnogu pop...Miley Cyrus , Ashley Tisdale , Vanessa Hudgens , Kelley Clarkson , Bon Jovi , Taylor Swift.....
Nashi-Next Time i Toshe Proeski sekako..xD
Sekako , sakam i drr peaci i peackiii kako i Enrique , Avril , Pink , Britney....
I jas ne ja obozavam folk muzikava..xD

Преглед на профилот на членот

3 Re: каква музика слушате? on Нед Jул 05, 2009 10:00 pm

The.Cold.One

avatar
Администратор
Администратор
Twilight Freak напиша:Najmnogu pop...Miley Cyrus , Ashley Tisdale , Vanessa Hudgens , Kelley Clarkson , Bon Jovi , Taylor Swift.....
Nashi-Next Time i Toshe Proeski sekako..xD
Sekako , sakam i drr peaci i peackiii kako i Enrique , Avril , Pink , Britney....
I jas ne ja obozavam folk muzikava..xD

Немам што да додадам.


_________________

Преглед на профилот на членот http://www.twilight-mk.org

4 Re: каква музика слушате? on Вто Jул 07, 2009 12:55 am

Allen Cruz

avatar
Новороден вампир
Новороден вампир
Се и сешто слушам

Преглед на профилот на членот

5 Re: каква музика слушате? on Вто Jул 07, 2009 10:44 am

Moni

avatar
Новороден вампир
Новороден вампир
Највеќе слушам рок Smile И нешто и од поп музиката али по ретко Smile
Од македонски рок бендови највеќе ги слушам Next Time I love you ...
Од странскиве рок групи:Whitesnake,Aerosmith, Europe,WESTLIFE,Bon Jovi,Guns n' Roses итн Smile...има уште мн али да не ги пишувам сите...
И бтв:Како шо кажавте другите турбо неможам да замислам :S...Тоа ќе да е Very Happy

Преглед на профилот на членот

6 Re: каква музика слушате? on Вто Jул 07, 2009 1:49 pm

macaparket

avatar
Новороден вампир
Новороден вампир
И јас нај мн. слушам рок.
Омилени мк бендови ми се Паркети, Некст Тајм, Суперхикс, Фолтин, Студени нозе, Патници итн.
Пеачи наши Тоше, Влатко - Морал.
Странски бендови: Pink Floyd, G'n'R, Led Zeppelin, Deep Purple, Whitesnake, Skid Row, Die Arzte итн.
Пеачки: Lily Allen, Duffy, Shakira, Beyonce, Whitney Huston, Celin Dion итн.
Слушам и гитаристи често бидејќи свирам на гитара. Најчесто ги слушам Pet Metheny, Jeff Beck, Eric Clapton И Santana.
И како и сите не поднесувам турбо фолк.


_________________
What if I’m the hero? What if I’m the bad guy? - Edward Cullen
Преглед на профилот на членот https://www.facebook.com/pages/I-3-MACEDONIAN-THEATHER/1040647296

7 Re: каква музика слушате? on Чет Jул 30, 2009 1:54 am

Allen Cruz

avatar
Новороден вампир
Новороден вампир
Највеќе ПОП/РОК

Преглед на профилот на членот

8 Re: каква музика слушате? on Вто Сеп 22, 2009 3:12 pm

Angela-An4i

avatar
Новороден вампир
Новороден вампир
секакова само не турбо фолк

Преглед на профилот на членот

9 Re: каква музика слушате? on Саб Јан 02, 2010 2:16 am

elena flrodun

avatar
Новороден вампир
Новороден вампир
NAJVEKE SLUSAM POP ROCK
NAJ OMILENI PEACI MI SE VLATKO LOZANOSKI, TOSE PROESKI I NEXT TIME
A OD STRANSKIVE JUSTIN BIBER,JONAS BROTHERS,JAIME CAMIL HALIT ERGENC I CASI ANGELES.

_________________
Photobucket
I LOVE HIM!!!!!!!!!!!!HE IS THE BEST!!!!!!!!!!!!!!!

Преглед на профилот на членот

10 Re: каква музика слушате? on Сре Мар 10, 2010 7:11 pm

Кикку. Кален

avatar
Новороден вампир
Новороден вампир
поп и рок..!!
Тоше и Некст тајм..Роберт .. Бон Џови.. и то..хеххе.. <3

Преглед на профилот на членот

Sponsored content


Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот