You are not connected. Please login or register

Правила

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Правила on Сре Jул 01, 2009 11:48 pm

The.Cold.One

avatar
Администратор
Администратор
1.Забранет спам(во типот ок,фала....) и непотребни постови
Казна:После 3 опомена,се одзема правото на потпис или аватар
2.Забранета порнографија и вулгарност...
Казна:Бан на 1 ден
3.Забрането е пишување на 3 поста по ред,2 можете,но да не биде претерано.
Казна:Бан од 1 ден
4.Рекламирање на форуми е забрането додека не имате 30 поста.Ќе можете да рекламирате во Реклами.Забрането е рекламирање преки ПП.Ако некој член добие ваква порака нека се обрати на некој од Администраторите.
Казна:
За членови кои рекламираат а немаат 30 поста:Бришење на постот
За рекламирање преки ПП:Бан од 1 ден

5.Дозволена големина на потпис е 500х700.
Казна:Одземање на право на потпис 1 недела
6.За сите навреди,непочитувања на зборот на Администраторите и слично.
Казна:Бан цела недела

Се надеваме дека правилата не се тешки,и дека ќе ги почитувате.Smile

Преглед на профилот на членот http://www.twilight-mk.org

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот