You are not connected. Please login or register

Моките на сите вампири

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Моките на сите вампири on Пет Jул 03, 2009 3:20 pm

ninny

avatar
Администратор
Администратор
Еве и се извинувам ако има некои грешки

Edward - Моќ за читање на мислите.
Bella - Моќ за бранење себе и своите сакани од останатите моќи.
Alice - Моќ за гледање на иднината.
Jasper - Моќ за контролирање на туѓите чувства.
Jane - Моќ за нанесување физички повреди на одредена особа со помош на своите мисли.
Bendzamin - Моќ за управување со водата, воздухот, земјата и огнот.
Marcus - Мош да ја чувствува силата за поврзаност мегу личностите.
Renesmee - Разговор со слики...го покачува своето сеќавање во слики.
Aro - Ги чита мислите...не моментални туку сите, така што има целосен преглед на нечиј живот, ама може да ги чита со помош на допир.
Demetri - Трагач
James - Јаки Слух...Најјак слух од сите вампири.
Zafrina - Моќ на илузија.
Eleazar - Откирвање на тугите моќи.
Alec - Илузија
Heidi - Привлекува.
Renata - Штити...Ја менува насоката на физичкиот напад
Chelsea - Ги контролира чувствата (Љубов, омраза, пријателство...)


_________________
Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот